Rocznik Ochrona Środowiska to ogólnodostępne czasopismo typu OPEN ACCESS, którego cała zawartość jest dostępna bezpłatnie w pełnej wersji tekstowej (*.pdf i *.docx) na licencji CC BY-SA 4.0. Stosujemy zasady etyki publikacyjnej, zgodne z wytycznymi Komitetu do spraw Etyki Publikacyjnej (COPE – Committee on Publication Ethics).

Aby publikować w Roczniku Ochrona Środowiska należy: 
  • wysłać artykuł na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. przygotowany zgodnie z wytycznymi - LINK,
  • wypełnienić ankietę informacyjną - LINK.

Rozpoczęcie procedowania równoznaczne jest z wyrażeniem zgody na warunki wg schematu: 

 Algorytm

Schemat procedowania w Roczniku Ochrona Środowiska

Autor jest zobowiązany do przekazania wydawnictwu dzieła oryginalnego, które nie może stanowić w żadnej części plagiatu i autoplagiatu.

Redakcja zapewnia rzetelny i profesjonalny proces wydawniczy. Każdy zgłoszony artykuł kierowany jest do dwóch Recenzentów – pracowników naukowych specjalizujących się w danej tematyce. Recenzenci nie są afiliowani w tej samej instytucji co Autor (Autorzy) recenzowanego artykułu oraz nie występuje konflikt interesów wynikający z ich wzajemnej relacji. Recenzje są wewnętrznym dokumentem Wydawnictwa. 

Artykuły po zaakceptowaniu przez recenzentów i redaktorów, będą natychmiast publikowane na stronie czasopisma w języku angielskim oraz po zakończeniu danego roku w formie drukowanej.

Koszty publikacji

Kwota za publikację artykułu wynosi 1000 zł (netto).

Uwagi

Redakcja zapewnia poufność i bezpieczeństwo przetwarzania danych osobowych. Wszystkie recenzowane prace traktuje się jak dokumenty poufne. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do wprowadzania skrótów, poprawek stylistycznych, uzupełnień oraz korekty przytaczanej nadmiernie literatury (której związek z treścią publikacji jest wątpliwy), o ile zdaniem redakcji podniesie to wartość merytoryczną i poczytność czasopisma.

Kontakt

Janusz Dąbrowski
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: +48 94 3478 467